Sportbar K2

Sportbar K2 se nachází v obci Svijany, která leží na okraji Českého ráje na půl cesty mezi Mnichovo Hradištěm a Turnovem. Pro horolezce je tato oblast velice zajímavá pro krásné skalní oblasti, které se nacházejí v její blízkosti. Jsou jimi jak Drábské světničky a Příhrazsko, tak Hruboskalsko, Prachovské skály, Suché skály atd. Ve většině případů se jedná o měkčí pískovcové skály, na kterých je ve vymezeném období lezení úplně zakázáno. Proto je i pro milovníky skalního lezení nutné vědět, kde je možné si v této době zatrénovat "pod střechou".

K2 v sobě slučuje příjemné prostředí pro oddych u sklenice (či půllitru:) svijanského piva nebo jiného nápoje, a zároveň možnost sportovního vyžití. K dispozici je umělá lezecká stěna, dvě bowlingové dráhy, billiard a šipky.

Celé stránky vznikly především na popud horolezecké části návštěvníků K2, a tak se také lezení věnují nejvíce. Najdete zde fotky, různé informace ohledně svijanské stěny, zajímavé odkazy, rady ap. A protože se, doufejme, bude náš web stále rozrůstat, snad časem přibudou i různé místní zajímavosti s lezeckou tématikou (závody, zajímavá místa ap.).